Ez a rajz a ma már Peace For Paris néven ismert szimbólum, mely egyesíti Párizs összetéveszthetetlen jelképének, az Eiffel-toronynak körvonalait a béke jelével. Bemutatjuk Jean Jullient, a művészt, aki festette.
A párizsi támadásokat követően fénysebességgel kezdett terjedni a közösségi oldalakon egy nagyon egyszerű, csupán pár vonalból álló rajz, ami tökéletesen illeszkedett ahhoz a hangulathoz, ami az embereket világszerte arra késztette, hogy kifejezzék valahogyan azt, amit éreznek és gondolnak.
A „Peace For Paris” pár óra leforgása alatt nemzetközi ismertető jele lett azoknak, akiket (még ha személyesen nem is, de) megérintettek az események. Egyszerűségében rejlő hihetetlen kifejező ereje tette a rajzot ennyire népszerűvé.
Jean Jullien ifjú grafikus tervező az, akinek ezt a nagyon erős jelképet köszönhetjük. Jullien Nantes-ban született (Franciaország), ma Londonban él és dolgozik, és az egyik legkeresettebb illusztrátor a világon. Nagyon sokoldalú művész: alkotói tevékenysége a grafikától elkezdve a fotográfián át, egészen az installációig terjed, megbízói között olyan nagy neveket találunk, mint a Tate Múzeum, The New York Times, Le Nouvel Observateur, a Flammarion kiadó, a Yale Egyetem, a BMW, a Pompidou Központ vagy az Action Aid szervezet.

Munkája leginkább a karakterekre épül, rajzai kiemelkedő megfigyelőképességről tanúskodnak, sokszor humorosak.
2011-ben megalapította a Jullien Brothers nevű duót, mely mozgóképekre specializálódott, majd 2012-ben másokkal együtt létrehozta a News of the Times című vizuális blogot a tumblr-en.
Az események napján Jullien kitette a rajzát a Twitter– és a Facebook-profiljára a Peace For Paris címmel. A The Telegraphnak adott interjúban a következőket nyilatkozta:
„Ez volt a legközvetlenebb reakcióm. Általában, amikor rajzolok, akkor olyan képeket hozok létre, amelyek vagy nevetésre vagy az egymással való kommunikálásra késztetik az embereket.”

Percekkel azután, hogy a világhálóra került a rajza, már egy tévedés folytán úgy terjedt, mintha Banksy (híres brit graffiti-művész) alkotása lenne. Banksy pont aznap tett közé egy nyilatkozatot, miszerint ő nem rendelkezik sem Twitter- sem Facebook-profillal, így hamarosan fény derült a tévedésre, és onnantól a képet már mint Jullien-alkotást osztották tovább a közösségi oldalakon.
Átemelte .
KedvelésKedvelés