Our world is beautiful – Cewe-fotókiállítás a Duna Plázában

Magam is nehezen hiszem el, hogy plázázni invitálom a Gittegylet hűséges olvasóit, de éppen ez történik, méghozzá a Duna Plázába. Ott látható ugyanis kiállítás a világ legnagyobb amatőr fotópályázatának – Cewe Photo Awads, Our world is beautiful – díjnyertes fotóiból, köztük egy magyar első helyezettel.

2015-ben a Cewe pályázatára Európa 24 országából több mint 94 000 fénykép érkezett, ezek közül 30 000 magyar beküldés volt. A szakmai zsűrinek nehéz dolga lehetett, ezt a temérdek fotót kellett feldolgoznia, és kiválasztania közülük a hat kategória (emberek, építészet, közlekedés és infrastruktúra, sport, tájak, természet) díjazottjait.

cewe-our-world-02

Az első száz helyezett alkotásba 25 magyart választottak be,  Pusztai Gábor Máté pedig a sport kategória győztese lett, Utolsó menet című fekete-fehér fotójával.

Pusztai Gábor Máté: Utolsó menet

Nyerni, helyezést elérni nemcsak dicsőség ezen a nagyszabású versenyen, de jár egy kis pénzzel is: a Cewe-fotópályázat összdíjazása több mint 25 millió forint. A magyar győztes nagy értékű tanulmányutat és fotósfelszerelést kapott.

A kiállítás október 15-ig látható a Duna Pláza földszintjén.

Tarts velünk a Facebookon! »

Reklámok

Tedd hozzá a magadét! Csak az első kommentnél van moderáció, azután szabad a pálya: