Arra sem sok ember/zenekar képes, hogy visszamenőleg meglepetést okozzon, de Demjén (Rózsi) Ferenc és a Bergendy igen. Legalábbis azoknak, akik nem hallgattak az 1970-es években az NDK-ban felvett magyar albumokat. A szűkebb környezetünkben rögtönzött közvélemény-kutatásunk szerint ez nem volt jellemző, úgyhogy az alábbi felvételek talán nem csak az újszülötteknek lesznek újak.
Azért a fiatalabb olvasóink kedvéért leírjuk, hogy Demjén Ferenc nem mindig töltötte az idejét pusztában lovaglással és nem mindig írt élethosszig tartó vízi sportra felszólító himnuszokat. 1969-től nyolc éven át tagja volt az eredetileg (1958-ban) jazz-zenekarnak induló Bergendy-együttesnek.

A zenekar a hetvenes években élte fénykorát, egyik legnagyobb slágerük a Jöjj vissza, vándor szövegét éppen az énekesük, Demjén írta, ha nem vigyázunk, bármikor hallhatjuk a rádióban ma is.
A Bergendy mintegy négyórás délutáni magánkoncerttel szórakoztatta a hanglemezgyár akkori igazgatóját (Tudjukkit, akinek a CPg óta tudjukmijét), ennek a barátságos vendéglátásnak 1970-ben két Hungaroton-lemezszerződés és egy NDK-lemezfelvétel lett az eredménye. Utóbbinak pedig:
Ha túl vagyunk az első sokkon, akkor a Darabokra törted a szívem-et már egészen lazán, kényelmesen hátradőlve hallgathatjuk meg – németül – Verzeih, dass ich dich liebe:
A Bergendy a mai napig élő formáció, habár már ritkán lépnek fel, ha mégis, inkább csak utcabálokon, rendezvényeken.

Számos tagcsere és változtatás után jelenlegi tagjai (a Wikipédia szerint):
Bergendy István (alapító, zenekarvezető), Bergendy Péter (manager), Antal Gábor (trombita, szárnykürt), Skerlecz Gábor (harsona), Oroszlán György (gitár, hegedű, szövegíró), Gábor Péter (basszusgitár), Dáni János (billentyű), Bálint István (dob, ének, szövegíró, zeneszerző), Zarecky Miklós (ének), Csordás Ilona (Plexi) (ének), Bartus Patricia (Paxi) (ének), Ambrus Rita (Rixi) (ének), Janzó Péter (Füles) (technikus)