Fekete Dacia a Mohában

Az Impulzus utolsó nyári estjén Szabó Róbert Csaba Fekete Dacia című kötetéről szól a beszélgetés.

“Kolozsvár, Nagyszeben, Herkulesfürdő, a Duna-delta és az erdélyi havasok több titkot rejtenek, mint gondolnánk: különös gyilkosságok, visszajáró halottak és megmagyarázhatatlan jelenések történeteit. Olyan történeteket, melyeket még egymás között is csak suttogva mesélnek egymásnak a városok és falvak lakói, de még inkább ideges pisszegéssel hallgattatják el azt, aki felidézi őket. Hiszen ki akarná, hogy torkon ragadja a jeges rémület, ereiben megfagyjon a vér, és azt se tudja, hol a határ a valóság és a képzelet játékai közt? A fiatal erdélyi szerző, Szabó Róbert Csaba negyedik novelláskötetében az angolszász gyökerű gótikus rémtörténet műfaját viszi el oda, ahol a Brit-szigetek után talán a legjobb helye van: Erdély és Románia ködborította, legendás vidékeire.”

  • Az ImPulzus helyszíne ezúttal a Bartók Béla úti Moha Café.
  • Időpont: július 26., csütörtök, kezdés este 6-kor.

A résztvevők

Bartók Imre (1985)
Esztéta, kritikus, író. Filozófiát és esztétikát tanult az ELTE-n, 2003 óta az esztétika szak doktorandusza. Az elmúlt években főként Rilke és Celan költészetét tanulmányozta. Kritikaírással két-három éve foglalkozik, időközben megjelent az első regénye is (Fém, Kalligram, 2011).

Benedek Anna (1975)
Szerkesztő, kritikus. Budapesten szültett. A JATE, majd a PTE hallgatója, középiskolai tanár. Jelenleg a 6b.hu építészeti videófolyóirat, a Digitális Irodalmi Akadémia, valamint a prae.hu irodalmi rovatának szerkesztője, 2009–2011-ig a JAK-füzetek sorozatszerkesztője.

Csobánka Zsuzsa (1983)
Író, kritikus, tanár. Az ELTE magyar-esztétika, a SZFE drámapedagógia szakán végzett, jelenleg PhD-hallgató az ELTE-n, a kortárs irodalom tanítása témában kutat. Kötetei: Bog (Szoba Kiadó, 2009), Belém az ujját (JAK-füzetek, 2011), Hideg bűnök (Kalligram, 2011). Versei, novellái, kritikái többek között a Jelenkor, Élet és Irodalom, Holmi, Kalligram,Alföld, Új Forrás, Prae hasábjain jelennek meg. 2010-ben Móricz-ösztöndíjat kapott.

Lengyel Imre Zsolt (1986)
Kritikus, irodalomtörténész. Az ELTE BTK esztétika-magyar szakán végzett, most Az irodalmi modernség doktori program hallgatója ugyanott. Tanulmányai és kritikái jelentek meg az Alföld, Holmi, Kalligram, Műút, Jelenkor, Irodalomtörténet és aLiteratura folyóiratokban. Jelenleg a népi írók, etika és esztétika
kapcsolata, illetve a kortárs próza érdeklik leginkább.

József Attila Kör (1989-):
A JAK a fiatal kortárs magyar irodalom több mint húsz éve működő szervezete, melynek elsődleges célja a pályakezdő irodalmárok indulásának segítése, a legújabb kortárs magyar irodalom kutatása, eredményeinek bemutatása és eljuttatása a közönséghez felolvasó- és vitaestek, konferenciák és rendhagyó középiskolai irodalomórák szervezésével, valamint a JAK-füzetek és a Világirodalmi Sorozat kiadásával. A JAK emellett számos hazai és nemzetközi programsorozat, ösztöndíjprogram és fesztivál aktív résztvevője, a fiatal irodalmárok egyik legfontosabb hazai érdekképviseleti szerve.

Az est támogatói: NKA, Libri Kiadó, Moha Café.

(forrás: facebook)

Tedd hozzá a magadét! Csak az első kommentnél van moderáció, azután szabad a pálya:

Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.